Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętej Rodziny

Kadra

 Dyrektor: s. Ewa Różycka SFB

 Nauczyciele:

 1. Katarzyna Kaczyk
 2. Izabela Kuś
 3. Justyna Marasek
 4. Aneta Okraska
 5. Martyna Śmigiera
 6. Joanna Wyżykowska

Personel pomocniczy:

 1. Aneta Caban
 2. Izabela Kuś
 3. Karolina Kwiecień
 4. Magdalena Laska
 5. s. Beata Małecka
 6. Sylwia Matysiak
 7. Marta Popławska
 8. Renata Wenus
 9. Jolanta Woronowska
 10. Agnieszka Zielińska – Górska

s. EWA RÓŻYCKA – Dyrektor Przedszkola

Jestem siostrą Świętej Rodziny. Od początku mojego życia zakonnego pracowałam z dziećmi i ich rodzinami. To jest jedno z najwspanialszych moich doświadczeń życiowych. Moje zainteresowania to książki, zwłaszcza biografie, poznawanie nowych miejsc i ich historii oraz tematyka związana z lotnictwem.

GRUPA SERDUSZKA:

KATARZYNA KACZYK

Nazywam się Katarzyna Kaczyk. To, co mnie opisuje to miłość do zwierząt (zwłaszcza psów) i spędzanie każdej wolnej chwili na łonie natury. Relaksuje mnie jazda na rowerze. Ogromną frajdę sprawia mi odkrywanie dotąd nieznanych przeze mnie miejsc w bliższym, jak i dalszym otoczeniu.
W pracy z dziećmi największą radość sprawiają mi zwłaszcza te momenty, kiedy widzę rezultaty naszej wspólnej pracy. Sądzę, że nie ma nic prawdziwszego nad uśmiech dziecka. Uważam, że człowiek uczy się przez całe życie, a nic tak nie rozwija jak doświadczenie, które nabywamy.

JOANNA WYŻYKOWSKA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego kierunek teologia, a także studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Umiejętności Pedagogicznych i Zarządzania w zakresie edukacji elementarnej – wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Ukończyłam kurs propedeutyczny pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego i edukacji wczesnoszkolnej.           

Od poniedziałku do piątku pracuję z przedszkolakami, a w weekendy chętnie przygotowuję słodkości i aktywnie spędzam czas z rodzinką,  bo prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą Nikodemka z serduszkowej ekipy. Każdą wolną chwilę wykorzystuję na poznawanie ciekawych zakątków Polski, szczególnie miejsc nad morzem. Wieczorami lubię czytać   i oglądać filmy.

GRUPA OWIECZKI:

ANETA OKRASKA

Nazywam się Aneta Okraska. Ukończyłam studia wyższe na kierunku Pedagogika wczesno-szkolna i przedszkolna w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach oraz studia magisterskie na kierunku socjologia na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem mamą dwójki dzieci 6-letniego Kuby oraz 2,5-letniego Mateusza. Kocham pracę z dziećmi, bez której nie wyobrażam sobie życia. Dzieci to nasza przyszłość, o której warto pamiętać, dlatego staram się w swojej pracy zawsze kierować dobrem dziecka i dbać o wszechstronny jego rozwój. Jestem osobą otwartą i pełna ciepła. Do życia podchodzę z entuzjazmem pozytywną energią. W wolnych chwilach lubię spacery i czytanie książek.

IZABELA KUŚ

Nazywam się Izabela Kuś. Ukończyłam studia na kierunkach: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Oligofrenopedagogika w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi oraz Zarządzanie i Marketing na Politechnice Łódzkiej.

Praca z dziećmi to wspaniała przygoda, daje mi dużo radości i satysfakcji. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego możliwości i zainteresowania. Widząc jak się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wiem, że moja praca ma sens. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą jaką można otrzymać. Jan Paweł II powiedział „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

GRUPA MUSZELKI:

MARTYNA ŚMIGIERA

Nazywam się Martyna Śmigiera. Ukończyłam studia pedagogiczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach oraz kurs propedeutyczny pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego (zakres przedszkola) w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi. Najważniejsze w pracy z dziećmi jest dla mnie to, aby mogły liczyć na moją pomoc i wsparcie. Za to otrzymuję od nich najlepszą nagrodę – uśmiech. Pracując z  nimi staram się patrzeć ich oczami, jednocześnie tłumaczyć to co nowe i niezrozumiałe.

Prywatnie moją pasją jest muzyka. Ukończyłam I stopień Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Łowiczu oraz uczęszczałam na lekcje wokalu w Centrum Edukacji Muzycznej w Łowiczu. W wolnym czasie słucham różnych gatunków utworów muzycznych oraz zwiedzam nowe miejsca.

JUSTYNA MARASEK

Nazywam się Justyna Marasek. W przedszkolu im.Świętej Rodziny pracuję od momentu jego powstania. Zawód nauczyciela jest dla mnie spełnieniem marzeń z dzieciństwa a sukcesy dzieci motywują mnie do ciągłego rozwijania swoich kompetencji i umiejętności. Prywatnie jestem mamą niespełna półtorarocznej Madzi, dzięki której mogę się realizować w nowej życiowej roli-roli rodzica. W wolnych chwilach lubię czytać książki i słuchać muzyki. Cenię sobie także czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

GALERIA