Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętej Rodziny

Kadra

KADRA PRZEDSZKOLA


 Dyrektor: s. Ewa Różycka SFB

 Nauczyciele:

 1. Katarzyna Kaczyk
 2. s. Aneta Karkut
 3. Małgorzata Dzierzbińska – Kędziora
 4. Justyna Marasek
 5. Aneta Okraska
 6. Martyna Śmigiera

Personel pomocniczy:

 1. Izabela Kuś
 2. Magdalena Laska
 3. Elżbieta Marzec
 4. Sylwia Matysiak
 5. Marta Popławska
 6. Renata Wenus
 7. Jolanta Woronowska

SEWA

s. EWA RÓŻYCKA – Dyrektor Przedszkola

Jestem siostrą Świętej Rodziny. Od początku mojego życia zakonnego pracowałam z dziećmi i ich rodzinami w naszym łódzkim przedszkolu. To było jedno z najwspanialszych moich doświadczeń. Cieszę się ogromnie, że również w Skierniewicach dane mi jest służyć najmniejszym. Moje zainteresowania oprócz zabawy i tańca to książki, zwłaszcza biografie oraz poznawanie nowych miejsc i ich historii.

GRUPA OWIECZKI:

KATARZYNA KACZYK

Nazywam się Katarzyna Kaczyk. To, co mnie opisuje to miłość do zwierząt (zwłaszcza psów) i spędzanie każdej wolnej chwili na łonie natury. Relaksuje mnie jazda na rowerze. Ogromną frajdę sprawia mi odkrywanie dotąd nieznanych przeze mnie miejsc w bliższym, jak i dalszym otoczeniu.
W pracy z dziećmi największą radość sprawiają mi zwłaszcza te momenty, kiedy widzę rezultaty naszej wspólnej pracy. Sądzę, że nie ma nic prawdziwszego nad uśmiech dziecka. Uważam, że człowiek uczy się przez całe życie, a nic tak nie rozwija jak doświadczenie, które nabywamy.

Aneta Okraaska

ANETA OKRASKA

Nazywam się Aneta Okraska. Ukończyłam studia wyższe na kierunku Pedagogika wczesno-szkolna i przedszkolna w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach oraz studia magisterskie na kierunku socjologia na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem mamą dwójki dzieci 6-letniego Kuby oraz 2,5-letniego Mateusza. Kocham pracę z dziećmi, bez której nie wyobrażam sobie życia. Dzieci to nasza przyszłość, o której warto pamiętać, dlatego staram się w swojej pracy zawsze kierować dobrem dziecka i dbać o wszechstronny jego rozwój. Jestem osobą otwartą i pełna ciepła. Do życia podchodzę z entuzjazmem pozytywną energią. W wolnych chwilach lubię spacery i czytanie książek.

GRUPA SERDUSZKA:

 

dsc01908S. ANETA KARKUT

Jestem siostrą św. Rodziny. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pracą socjalną, studia magisterskie na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną oraz studia podyplomowe na kierunku pedagogika przedszkolna z edukacją wczesnoszkolną. Od 6 lat pracuję w dziećmi w przedszkolu metodą M. Montessori, która uczy dzieci samodzielności i wytrwałości. Praca z małymi dziećmi sprawia mi ogromną radość. Lubię patrzeć, jak one wzrastają i stają się coraz bardziej samodzielne. Cieszę się ich sukcesami i towarzyszę w trudnościach. Bardzo lubię śpiewać i tworzyć coś z „niczego”.

 

MAŁGORZATA DZIERZBIŃSKA – KĘDZIORA

Nazywam się Małgorzata Dzierzbińska-Kędziora. Ukończyłam studia na kierunku polonistyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie kończę pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej, ale za najważniejszą z podyplomówek i kursów uważam doświadczenie własnego macierzyństwa. W relacjach z dziećmi najważniejsze są dla mnie wzajemny szacunek i empatia.

Wolne chwile spędzam na rysowaniu, próbowaniu rożnych technik plastycznych i czytaniu.

 

GRUPA MUSZELKI:

MARTYNA ŚMIGIERA

Nazywam się Martyna Śmigiera. Ukończyłam studia pedagogiczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach oraz kurs propedeutyczny pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego (zakres przedszkola) w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi. Najważniejsze w pracy z dziećmi jest dla mnie to, aby mogły liczyć na moją pomoc i wsparcie. Za to otrzymuję od nich najlepszą nagrodę – uśmiech. Pracując z  nimi staram się patrzeć ich oczami, jednocześnie tłumaczyć to co nowe i niezrozumiałe.

Prywatnie moją pasją jest muzyka. Ukończyłam I stopień Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Łowiczu oraz uczęszczałam na lekcje wokalu w Centrum Edukacji Muzycznej w Łowiczu. W wolnym czasie słucham różnych gatunków utworów muzycznych oraz zwiedzam nowe miejsca.

 

JUSTYNA MARASEK

Nazywam się Justyna Marasek. W przedszkolu im.Świętej Rodziny pracuję od momentu jego powstania. Zawód nauczyciela jest dla mnie spełnieniem marzeń z dzieciństwa a sukcesy dzieci motywują mnie do ciągłego rozwijania swoich kompetencji i umiejętności. Prywatnie jestem mamą niespełna półtorarocznej Madzi, dzięki której mogę się realizować w nowej życiowej roli-roli rodzica. W wolnych chwilach lubię czytać książki i słuchać muzyki. Cenię sobie także czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.