Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętej Rodziny

Kadra

KADRA PRZEDSZKOLA


 Dyrektor: s. Ewa Różycka SFB

 Nauczyciele:

  1. s. Aneta Karkut
  2. Małgorzata Dzierzbińska – Kędziora
  3. Kinga Kowalczyk
  4. Anna Poszwińska
  5. Aneta Okraska
  6. Martyna Śmigiera

Personel pomocniczy:

  1. Izabela Kuś
  2. Magdalena Laska
  3. Marta Popławska
  4. Renata Wenus

SEWA

s. EWA RÓŻYCKA – Dyrektor Przedszkola

Jestem siostrą Świętej Rodziny. Od początku mojego życia zakonnego pracowałam z dziećmi i ich rodzinami w naszym łódzkim przedszkolu. To było jedno z najwspanialszych moich doświadczeń. Cieszę się ogromnie, że również w Skierniewicach dane mi jest służyć najmniejszym. Moje zainteresowania oprócz zabawy i tańca to książki, zwłaszcza biografie oraz poznawanie nowych miejsc i ich historii.

GRUPA OWIECZKI:

 

 

zdjęcie Anna P.ANNA POSZWIŃSKA

Nazywam się Anna Poszwińska. Ukończyłam studia podyplomowe: Edukacja wczesnoszkolna      (wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe), Przygotowanie pedagogiczne oraz Oligofrenopedagogikę. Wcześniej ukończyłam studia magisterskie – Stosunki międzynarodowe. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci: 8-letniego Filipa i 3-letniej Lenki. Bardzo lubię pracę z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Największą  przyjemnością jest dla mnie uśmiech dziecka. Bardzo lubię tworzyć ciekawe pracę plastyczne  z dziećmi i udoskonalać ich motorykę małą. Radość maluchów i ich postępy napełniają mnie radością .Wolnym czasem staram się uczestniczyć w kursach i szkoleniach  oraz jeździć na rowerze i spędzać czas z rodziną.

 

Aneta Okraaska

ANETA OKRASKA

Nazywam się Aneta Okraska. Ukończyłam studia wyższe na kierunku Pedagogika wczesno-szkolna i przedszkolna w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach oraz studia magisterskie na kierunku socjologia na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem mamą dwójki dzieci 6-letniego Kuby oraz 2,5-letniego Mateusza. Kocham pracę z dziećmi, bez której nie wyobrażam sobie życia. Dzieci to nasza przyszłość, o której warto pamiętać, dlatego staram się w swojej pracy zawsze kierować dobrem dziecka i dbać o wszechstronny jego rozwój. Jestem osobą otwartą i pełna ciepła. Do życia podchodzę z entuzjazmem pozytywną energią. W wolnych chwilach lubię spacery i czytanie książek.

GRUPA SERDUSZKA:

 

dsc01908S. ANETA KARKUT

Należę do Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Przez kilka lat pracowałam w przedszkolu im. Dzieci Dobrego Ojca, prowadzonym przez nasze Zgromadzenie. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Lubię patrzeć, jak one wzrastają i stają się coraz bardziej samodzielne. Cieszę się ich sukcesami, towarzyszę w trudnościach, a przede wszystkim sama się od nich wiele uczę. Bardzo lubię śpiewać i tworzyć coś z „niczego”. W wolnych chwilach wybieram się na długie spacery, podczas których najczęściej podziwiam piękne krajobrazy.

 

 

 

GRUPA MUSZELKI:

 

kinga

KINGA KOWALCZYK

Nazywam się Kinga Kowalczyk. Jestem mamą dwójki dzieci: 5-letniego Kuby i 2,5-letniej Gabrysi. Jestem filologiem angielskim i uczę dzieci oraz młodzież w różnym wieku oraz na różnych poziomach zaawansowania. Moją pasją jest muzyka, gram na gitarze oraz lubię śpiewać. Moje pasje oraz umiejętności staram się wykorzystywać w pracy z dziećmi. Dzieciom przede wszystkim chcę dać dużo ciepła, zrozumienia oraz poczucia bezpieczeństwa.

 

MAŁGORZATA DZIERZBIŃSKA – KĘDZIORA

Nazywam się Małgorzata Dzierzbińska-Kędziora. Ukończyłam studia na kierunku polonistyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie kończę pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej, ale za najważniejszą z podyplomówek i kursów uważam doświadczenie własnego macierzyństwa. W relacjach z dziećmi najważniejsze są dla mnie wzajemny szacunek i empatia.

Wolne chwile spędzam na rysowaniu, próbowaniu rożnych technik plastycznych i czytaniu.